У NYT повідомили, як і коли закінчиться війна в Україні

Республіканці не хочуть схвалювати збільшення допомоги Україні, а Київ знає, що без істотної допомоги бойові дії скоро закінчаться

Війна в Україні, найімовірніше, закінчиться наступного року. Про це пише оглядач The New York Times Джуліан Барнс.

"І в України, і в Росії закінчуються війська, і вони ледве можуть призвати більше молодих людей на передову. Ця реальність означає, що 2025 рік стане роком переговорів", - пише він.

Він зазначає, що це буде "поганою новиною" для України.

"Російські війська наступають на сході країни. Вони також повернули собі частину російської території, захопленої Україною минулого літа. В України все ще є зброя, але її війська розрізнені. Розвідувальні служби вважають, що скоро у неї закінчаться солдати. Республіканці не хочуть схвалювати збільшення допомоги Україні, а Київ знає, що без істотної допомоги бойові дії скоро закінчаться", - пише Барнс.

Якщо Україна зможе утримати Курську область, то, можливо, Росія поверне частину української території в результаті обміну. Але Києву навряд чи вдасться повернути більшу частину втрачених земель, зазначає Барнс.

Водночас він вважає, що ключовим для України буде питання не територій, а гарантій безпеки на майбутнє. Найнадійнішою гарантією стало б членство в НАТО, але Дональд Трамп не хоче його пропонувати.

Малоймовірно, що Трамп підтримає Україну військовим шляхом у разі майбутнього нападу. Однак він, можливо, шукатиме спосіб домогтися поступок від Путіна в чомусь, не пов'язаному з війною. Наприклад, він може переконати Путіна дозволити Україні економічну інтеграцію з Європою. Путіну це не сподобається, але для нього це буде кращою альтернативою, ніж вступ України до НАТО.

Крім того, Україна серйозно побоюється, що якщо вона укладе угоду про припинення війни зараз, Путін просто дасть відпочинок своїй армії, поповнить запаси і повернеться за рештою України пізніше.

Найімовірніше, Трамп не хоче захоплення Києва Росією, що дозволить демократам говорити, що він втратив Україну, пише оглядач. Тому захист Києва буде найскладнішою і найважливішою частиною переговорів.

varta1.com.ua: Новини

Коментарі

Читайте також