В Україні подорожчає низка категорій продуктів: прогноз економіста

Загалом, за словами економіста, ціни на українські продукти залишатимуться на досить стабільному рівні

ФОТО: ілюстративне

Член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в ефірі телемарафону розповів, що в Україні взимку 2023-2024 традиційно зростатимуть ціни на овочі, м'ясо та молочні продукти – за місяць до цінників додаватиметься по 1,5-2%. Водночас  вартість яєць залежатиме від ситуації з логістикою на кордоні України та Польщі. Вони можуть навіть подешевшати, вважає експерт. Так, якщо українські виробники не зможуть продавати яйця за кордон, ціни на цей продукт в Україні впадуть.

«Хліб, найімовірніше, триматиметься в нинішніх цінах, адже був хороший урожай. Молочка до весни теж трохи зростатиме в ціні. Потім буде період збільшення обсягів молока і ціни стабілізуються», – спрогнозував Пендзин.

Загалом, за словами економіста, ціни на українські продукти залишатимуться на досить стабільному рівні. А ось вартість імпорту буде прив'язана до двох головних факторів – стійкості української гривні та ситуації на кордонах України, де продовжується блокада вантажних пунктів пропуску.

Читайте також: від початку грудня бензин А-95 на українських автозаправних станцій значно подешевшав

«Є чітка різниця між імпортними продуктами, де все залежатиме від курсу долара та відкритості кордонів, і внутрішнім ринком, який буде слідувати невеликому зростанню цін у зв'язку з витратами на зберігання. А так – ціни будуть досить стійкі. Я не думаю, що буде велике зростання», – зазначив Пендзин.

varta1.com.ua: Новини

Ілона Мартинюк

Читайте також