Пік епідемії коронавірусу може припасти на Великодній тиждень, — МВС

Пік епідемії коронавірусу в Україні очікується в період між 15 і 25 квітня.

З огляду на це карантин може бути продовжений до 15 травня. Про це написав, на своїй сторінці у “Facebook”, заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко.

Він зазначив, що українці не повинні обманювати себе більш позитивною статистикою порівняно з країнами-епіцентрами пандемії.

“Україну чекають важкі часи від спалаху епідемії. Але не варто займатися самообманом, важкі часи ще попереду. Порівняйте динаміку виявлення інфіковані в Україні та в Іспанії. 28 лютого в Іспанії було виявлено лише 33 інфікованих. А вже через 21 день серед інфікованих було вже 25 496 жертв вірусу. Ми очікуємо пік епідемії приблизно на дати 15–25 квітня”, — написав Геращенко.

Також заступник міністра внутрішніз справ зазачив, що інфікованих коронавірусом в Україні набагато більше, ніж вказано в офіційному звіті.

“Є ті, хто заразилися коронавірусом, симптоми якого дуже схожі з грипом, але не повідомляють про це медикам. Інша частина інфікованих переносять COVID-19 легко і непомітно, майже як звичайну застуду. Але при цьому такі інфіковані особи можуть заражати інших”, — наголосив він.

За його словами, є можливість продовження карантину до 15 травня.

“Головне, а по суті, єдине завдання карантину — це зупинити розкручування епідемії в геометричній прогресії, коли кожен заражений, перед встановленням діагнозу встигав заразити інших 3–4 людини. Епідемія зупиняється лише тоді, коли інфікований, до моменту виявлення у нього захворювання, за статистикою, встигає заразити менше однієї людини”, — заявив Геращенко.

Нагадаємо, що, згідно з офіційними даними МОЗ, станом на ранок 1 квітня, в Україні лабораторно підтверджено 669 випадків зараження коронавірусом. 17 інфікованих померли, 10 пацієнтів одужали.

https://www.facebook.com/anton.gerashchenko.7/posts/2853248058095356

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!