Сергію Стерненку суд змінив вирок і призначив умовний термін

 

Одеський апеляційний суд cьогодні змінив вирок активісту Сергію Стерненку у справі про викрадення депутата Сергія Щербича у 2015 році. Йому присудили умовний термін на 1 рік. Про це повідомив сам Стерненко, у “Telegram”.

Про те, як тривало засідання повідомляла “Варта1“.

Апеляційний суд виправдав  його та Демчука за ст. 187 ККУ про напад з метою заволодіння чужим майном. У матеріалах справи зазначалося, що обвинувачені забрали 300 гривень, банківську картку та дозвіл на носіння зброї. Однак в апеляційному суді зазначили, що речі повернули, а тому відсутній фактично склад злочину.

За рішенням суду, обвинувачення не спростувало доводи адвокатів про те, що не виключено, що розбій могли вчиняти інші невстановлені особи, а не Стерненко і Демчук. Також прокурори не довели, що саме Стерненко й Демчук заволоділи майном Щербича, а не він сам його втратив. Спершу потерпілий не повідомив про наявність у нього портмоне.

За ст. 146 ККУ про викрадення і катування суд підтвердив вину Стерненка й Демчука. На думку колегії, це підтверджує судово-медична експертиза, слідчий експеримент, телефонні трафіки та показання потерпілого.

Суд підтвердив вину Стерненка за ст. 263 ККУ про незаконне поводження зі зброєю. Суд не підтримує доводи захисту про те, що він добровільно здав патрони, оскільки, за їхньою інформацією, він віддав лише пістолет.

“Отже, остаточно:
— по ст. 187 справу закрито, виправдали в цій частині;
— по ст. 146 визнано винними, але покарання не застосовано через строки давності що минули;
— по ст. 263 мене визнано винним і дають 3 роки позбавлення волі із заміною на 1 рік умовно.

По факту це судимість за 1 патрон”, — написав Стерненко.

Апеляційний суд визнав, що патрони, які вилучили у Стерненка, не є боєприпасами, а пістолет — є стартовим шумовим, а не вогнепальною зброєю. Експерт суду першої інстанції говорив про зворотне. Суд вважає, що висновок експертизи та свідчення експерта у суді першої інстанції є неналежними доказами.

Нагадаємо, 23 лютого відбулася перша акція на підтримку Стерненка, коли Приморський районний суд Одеси засудив його до 7 років 3 місяців позбавлення волі з конфіскацією половини майна. До оскарження вироку Стерненку обрали запобіжний захід тримання під вартою.

9 квітня Одеський апеляційний суд змінив запобіжний захід для Сергія Стерненка і Руслана Демчука із тримання у СІЗО на цілодобовий домашній арешт. Їх зобов’язали здати закордонні паспорти

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!