«Справа Василя Стуса»: суд за позовом Медведчука про заборону книги перенесли

Дарницький районний суд Києва сьогодні, 10 липня, не встиг ухвалити рішення у справі за позов народного депутата від партії «ОПЗЖ» Віктора Медведчука, який намагається заборонити книгу про Василя Стуса.
Наступне засідання відбудеться 14 серпня, передає кореспондент “Громадське” з-під будівлі суду.

Поки суд розглянув лише перший том матеріалів справи.

Нагадаємо, що Медведчук позивається до автора книги Вахтанга Кіпіані, видавництва «Vivat» і книжкової фабрики «Юнісофт» та вимагає заборонити видання й розповсюдження книги «Справа Василя Стуса» «у будь-який спосіб на будь-якій території».

У книзі йдеться, зокрема, про судовий процес 1980-го року, під час якого Медведчук був адвокатом репресованого поета Василя Стуса. На думку Кіпіані, захисник поета не виконав свого обов’язку та був контрольований радянською системою. Тож Кіпіані обурений бажанням Медведчука заборонити розповсюдження книги. За його словами, вже продано близько 10 тисяч примірників книги й запланована презентація в Північній Америці.

Читайте також:   У суботу в Україні "день тиші"

Додамо, що у Львові пройшла акція на підтримку Кіпіані. Активісти зібрались на акцію «Руки геть від Стуса!» біля пам’ятника Тарасові Шевченку.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!