Суддя з Київщини сяде за ґрати на шість років

Вищий антикорупційний суд визнав винною у хабарництві й засудив до шести років позбавлення волі суддю Броварського міськрайонного суду Київської області Ганну Білик.

Як пише “ZMINA”, суддя Ганна Білик, як встановили слідчі, у червні 2017 року розглядала справу, у межах якої органи Державної фіскальної служби вилучили в приватного підприємства 13 з половиною тонн дизельного палива. Причиною для цього було те, що господарська діяльність велася без дозвільних документів.

Суддя не розв’язала питання щодо конфіскованої продукції одразу, а тому запропонувала представнику сплатити 1000 євро за “правильне” рішення. Згодом, ці гроші правоохоронці знайдуть у судді в кабінеті.

Додатково до позбавлення волі Білик також отримала заборону обіймати посади, пов’язані зі здійсненням правосуддя, строком на три роки, а її автомобіль та земельну ділянку в Броварах мають конфіскувати.

Попри висунуті обвинувачення в корупції суддя Білик продовжувала працювати. За даними Єдиного реєстру судових рішень, загалом з моменту скерування обвинувального акта в справі до суду вона ухвалила близько 5256 рішень та отримала 1,5 мільйона гривень суддівської винагороди. У 2018 році суддя, як повідомляють місцеві видання, нібито ухвалила рішення про звільнення з-під варти двох підозрюваних у зґвалтуванні неповнолітньої, що спричинило протести мешканців Броварів прямо під судом.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!