У черзі на друк біометричних паспортів накопичилося більше 600 тис заявок

У державному підприємстві “Документ” виробили понад 1 млн біометричних закордонних паспортів, а затримки з видачею таких документів залежать від поліграфічного комбінату “Україна”, де в черзі на друк вже накопичилося понад 600 тис. заявок на документи, повідомив Інтерфаксу прес-секретар “Документа” Володимир Поліщук.

“Питання технічного виготовлення (біометричних паспортів – ІФ) стосується поліграфкомбінату “Україна”. У січні вони поставлять обладнання, якийсь час (буде потрібен – ІФ) на його налагодження. Але борг там накопичився. За моїми відомостями, було за 600 тис. уже в них там у черзі на друк. Але точна статистика кількості паспортів і питання поліграфкомбінату – це до них”, – сказав В.Поліщук в коментарі агентству “Інтерфакс-Україна” в понеділок.

При цьому, за його словами, в ДП “Документ” зробили “понад 1 млн біометричних паспортів”.

При цьому він зазначив, що ті особи, що подають заявки на термінове виготовлення біометричних закордонних паспортів, підходять до рецепції “Документа”, показують всі документи і якщо всі необхідні документи є (як правило, це паспорт, ідентифікаційний код для дорослого і закордонний паспорт, який був у людини, що діє або прострочений).

“На рецепції їм розповідають про вартість, алгоритм процедури оформлення, про те, що через ажіотаж на виготовлення паспорта його видача може бути в терміновому режимі близько місяця, а нетермінові – від 2 до 3 місяців. Людина, крім того, підписує договір на послуги підприємства, а також ознайомлюється і розписується в тому, що така ситуація зараз в країні існує”, – продовжив В.Поліщук.

Він звернув увагу, що ситуація із затримками властива всій Україні: і ДП “Документ”, і підрозділам Міграційної служби та ЦНАП – центрам з надання адміністративних послуг.

“Всіх попереджають, що зараз термінова перетворилася на місяць замість 7 днів, а нетермінова – замість 20 днів на 2-3 місяці”.

Говорячи про загальну статистику, В.Поліщук зазначив, що “МВС нещодавно розміщували статистику, що майже 4 млн паспортів зроблено за цей період біометричних, а скористалися (ними – ІФ) менше 10% цими паспортами”.

“Ми робимо десь 1/3 частину”, – додав прес-секретар ДП “Документ”.

За даними поліграфкомбінату “Україна”, з липня він вийшов на потужності передачі понад 300 тис. біометричних закордонних паспортів на місяць, проте максимум, якого йому вдалося досягти, – це 322,7 тис. у жовтні цього року. У серпні, вересні та листопаді було передано приблизно по 315 тис., за 14 днів грудня – 142,9 тис.

Всього за рік замовники отримали від поліграфкомбінату 3,053 млн штук біометричних закордонних паспортів: близько 100 тис., або близько 3% щомісяця – Міністерство закордонних справ, інші – Державна міграційна служба.

 

 

Posted in НОВИНИ
Çàãðóçêà...