В Україні правоохоронці за добу викрили вісьмох хабарників (фото)

Загальна сума отриманих ними неправомірних вигод становить майже 77 тисяч гривень. Про це інформує Департамент захисту економіки Національної поліції України.

На Житомирщині у хабарництві правоохоронці викрили посадовців однієї із районних залізничних станцій.

Оперативники обласного управління захисту економіки Нацполіції встановили, що начальник залізничної станції та його заступник вимагали 20 тисяч гривень «додаткового заробітку» від свого підлеглого. За вказану суму посадовці пообіцяли не вживати заходів дисциплінарного впливу з подальшим звільненням свого підлеглого.

Гроші отримали на рахунок банківської картки дружини, одного з фігурантів справи.

Затримали хабарників працівники Управління захисту економіки в Житомирській області Нацполіції, УСБУ в Житомирській області та слідчі обласної поліції під процесуальним керівництвом прокуратури Житомирської області.

На Одещині правоохоронці задокументували факт вимагання неправомірної вигоди начальником відділу та старшим майстром одного з комунальних підприємств м. Одеси.

Правопорушники вимагали та в подальшому отримали від громадянина грошову винагороду за видачу довідки про право власності на житло.

Вчора, 11 січня, після отримання другої частини хабаря, фігурантів затримали працівники Управління захисту економіки в Одеській області Нацполіції спільно з Одеською місцевою прокуратурою номер 3.

В межах кримінального провадження працівники структурного підрозділу задокументували два факти отримання хабарів. Загальна сума неправомірної вигоди – 600 доларів США.

На Черкащині голова сільської ради вимагав 10 тисяч гривень неправомірної вигоди від підприємця за розміщення двох об’єктів зовнішньої реклами на території села.

Затримали зловмисника працівники Управління захисту економіки в Черкаській області Нацполіції під процесуальним керівництвом Черкаської місцевої прокуратури під час отримання обумовленої суми.

У Львові працівники Управління захисту економіки у Львівській області Нацполіції спільно із місцевою прокуратурою №1 задокументовали схему систематичного одержання неправомірних вигод доцентом одного з Львівських університетів.

Посадовець вишу вимагав 370 доларів США хабара від студента навчального закладу за сприяння у написанні та захисті дипломної роботи.

Затримали правоохоронці хабарника у власному кабінеті під час отримання обумовленої суми неправомірної вигоди.

Одночасно у процесі санкціонованого обшуку робочого кабінету фігуранта поліцейські додатково виявили та вилучили 21 тисячу гривень та 600 доларів США із списками студентів та відмітками про кількість отриманих від них коштів за успішну здачу екзаменів.

На Харківщині оперативники обласного управління захисту економіки Нацполіції викрили начальника одного з районних відділів ДСНС, який вимагав від громадянина 10 тисяч гривень.

За вказану суму полковник пообіцяв не притягати до адміністративної відповідальності за реалізацію піротехнічних виробів.

В ході легалізації матеріалів працівники Управління захисту економіки в Харківській області Нацполіції під керівництвом прокуратури Харківської області задокументували факт отримання посадовцем 5 тисяч гривень неправомірної вигоди.

На Хмельниччині в ході супроводження кримінального провадження оперативники обласного управління захисту економіки Нацполіції задокументували факт вимагання неправомірної вигоди головою однієї з сільських рад області.

Правоохоронці встановили, що посадовець вимагає від керівника підрядної організації 10 тисяч гривень хабара за підписання актів виконаних робіт по реконструкції системи водопостачання.

Затримали хабарника працівники Управління захисту економіки в Хмельницькій області Нацполіції, слідчі обласної поліції під процесуальним керівництвом прокуратури Хмельницької області під час отримання другої частини, а саме 8 тисяч гривень хабара.

За всіма фактами вимагання та отримання неправомірної вигоди правоохоронними органами були відкриті кримінальні провадження за ч. 3 ст. 368 (Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою) Кримінального кодексу України.

 

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!