В Україні розпочалася вакцинація Pfizer

 

В Україні, 18 квітня, з Київської області розпочалася вакцинація вакциною виробництва “Pfizer-BioNTech”. Про це інформує Центр громадського здоров’я Міністерства охорони здоров’я України.

В інши регіонах вакцинація цим препаратом стартує 19 квітня після того, як вакцину доставлять на обласні склади. Це перша партія вакцини “Pfizer-BioNTech”, які Україна отримала в межах глобальної ініціативи “COVAX”.

«Україна здатна забезпечити холодовий ланцюг для зберігання та транспортування вакцини виробництва “Pfizer-BioNTech”. Завдяки партнерам вона має все необхідне обладнання, професійного підрядника та достатньо навченого персоналу, які відповідатимуть за логістику цієї вакцини», — запевняє заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Віктор Ляшко.

 

Приватна логістична компанія «Фармасофт» щотижнево розвозитиме вакцину з національного складу, де вона зберігатиметься в спеціалізованих морозильних камерах із дотриманням температурного режиму від –60 °C до –80 °C, на регіональні склади в спеціальних контейнерах із сухим льодом, здатним підтримувати наднизькі температури.

На регіональних складах вакцина зберігатиметься в тих самих термоконтейнерах, які будуть регулярно поповнювати сухим льодом. Звідти попередньо розморожені до +2 °C — +8 °C флакони з вакциною щодня видаватимуть мобільним бригадам, які мають використати її впродовж 120 годин.

117 тис доз вакцини “Comirnaty” виробництва “Pfizer-BioNTech” прибули в Україну 16 квітня 2021 року в межах програми “COVAX”.

Вакциною “Pfizer-BioNTech” у першу чергу щепитимуть персонал і мешканців будинків для літніх людей. Потім — працівників Державної служби з надзвичайних ситуацій та прикордонників. За кожним щепленим першою дозою “Comirnaty” буде зарезервована друга доза вакцини з цієї ж партії в 117 тис доз.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!