ЄС може залишити закритими свої кордони для українців і після 1 липня

Опубліковано 24 Червня 2020 о 16:55

З огляду на збільшення кількості нових заражень коронавірусом в державі Україна вийшла за межі, що планує встановити Єврокомісія для держав, мешканців яких пускатимуть як туристів до Шенгенської зони.

Офіційна статистика МОЗ уже перевищила критерії, передбачені у проєкті рішення ЄК. Про це пише “Європейська правда” в середу, 24 червня.

Документ остаточно не узгоджений, але, за даними “New York Times”, його розглядають як основний робочий. Там головним критерієм оцінювання відкриття кордонів ЄС для мешканців тієї чи іншої країни стане кількість нових заражень у країні за 14 останніх днів у відношенні до її населення.

За інформацією видання, дебати у ЄС переважно ведуться про те, чи пускати до ЄС мешканців тих держав, де зафіксовано менш як 16 нових заражень на 100 тисяч населення чи менше ніж 20 нових заражень (16 — це середній показник у країнах ЄС; показник у 20 дозволить пускати більше іноземців).

Нові правила мають запрацювати від 1 липня, до цього діє бланкова заборона на несуттєві поїздки для іноземців, зокрема й громадян України.

Проте Україна не може розраховувати на жоден із цих варіантів, адже за статистикою МОЗ станом на 24 червня, за останні 14 днів виявлено 10 723 нових хворих. За оцінкою Держстату, в Україні 41,8 млн населення. А це означає, що показник інцидентності України за 14 днів складає 25,65 випадку на 100 тисяч, що перевищує обидва встановлені ЄС критерії. На жаль, цей показник продовжує зростати щодня.

У разі затвердження проєкту рекомендацій Єврокомісії країнами-членами, відбудеться продовження заборони на в’їзд для несуттєвих поїздок (включаючи туризм) для мешканців України.

Рішення про продовження обмежень ще не знайшло підтримки всіх країн-членів, проте шанси на його ухвалення називають високими.

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM