Знайшлися бажаючі всиновити Ромчика, від якого відмовилися батьки коли дізналися про ваду в дитини

Знайшлася родина, яка виявила бажання всиновити хлопчика, від якого у пологовому будинку відмовилися батьки. Хлопчик народився з вадою — у нього не було стравоходу. 

Як інформує «Варта1», Львівська Обласна Дитяча Клінічна Лікарня Охматдит на своїй сторінці у “Facebook” повідомляє, що «диво ось-ось станеться — всього за добу нам вдалося знайти людей, які хочуть всиновити Ромчика. Мама, тато і ще 2 братика — родина відкриває свої серця для маленького пацієнта. Родина уже веде переговори з службою у правах дітей і готує документи для того, щоб Ромчик міг нарешті переїхати додому».

Малюкові сформували частину стравоходу, якої бракувало, із власних тканин. Це якщо просто про складну реконструктивну операцію. Маленькому пацієнтові — 4 місяці. Хлопчик народився з вадою – у нього не було стравоходу (діагноз — атрезія стравоходу з наявністю нижньої трахеостравохідної нориці). А ще від малечі відмовилися батьки у пологовому.

З пологового малечу перевели до “Охматдиту”. Зазвичай атрезія стравоходу в дітей — це коли немає частини стравоходу з роз’єднаними дистальним і проксимальним сегментами. Така вада — одна з найважчих, несумісних з життям, якщо допомога хірурга надана невчасно. Ромчик не міг сам ковтати, кожне годування ставало катастрофою — їжа потрапляла не у шлунок, а в дихальну систему.

Хірурги почали І етап — операцію для встановлення спеціальних кліпс, щоб перекрити доступ зі стравоходу у трахею і вміст шлунка не потрапляв у легеню.  На ІІ етапі лікарі пересікли стравохід і з’єднали його із сліпим сегментом шлунку, дефект закрили власними тканинами стравоходу дитини.

Після операцій у дитини залишилися рубці, сталося звуження стравоходу. Щоб цей стан усунути, триває серія хірургічних процедур — бужування стравоходу. Тобто малюк ще залишається під наглядом лікарів.

“Дитина нормально росте і розвивається, як інші діти, їсть сама і все у неї буде добре. Ромчика чекає буквально ще кілька процедур бужування і він може їхати додому назавжди. Зараз він потребує догляду і всього, того, що інші діти його віку”, — пояснив торакальний хірург Олег Ленів.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!