ДБР повідомило підозру Порошенку: п’ятому президенту України загрожує арешт

Опубліковано 10 Червня 2020 о 15:01

Державне бюро розслідувань наполягатиме на запобіжному заході у вигляді тримання під вартою для п’ятого президента України, народного депутата Петра Порошенка, якому сьогодні оголошено про підозру у справі про схилення голови Служби зовнішньої розвідки України до вчинення злочину.

Про це повідомляє пресслужба відомства у “Facebook”.

“Слідчі ДБР вирішують питання щодо обрання стосовно підозрюваного запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою”, — йдеться в повідомленні.

У ДБР наполягли, що “за дорученням Генерального Прокурора прокурори офісу Генерального прокурора у будівлі ДБР повідомили про підозру народному депутату України”.

Повідомляється, що слідством встановлено, що народний депутат, який перебував у статусі п’ятого Президента України, схилив військову службову особу — голову Служби зовнішньої розвідки України, до вчинення злочину, а саме перевищення ним влади та службових повноважень, тобто умисного вчинення дій, які явно виходять за межі наданих йому прав та повноважень, вчиненого в умовах особливого періоду, шляхом видання явно злочинного наказу (ч. 4 ст. 27 ч. 4 ст. 41 ч. 4 ст. 426-1 Кримінального кодексу України).

Раніше адвокат експрезидента Ілля Новіков повідомив, що допит Порошенка у справі про призначення заступника керівника Служби зовнішньої розвідки Сергія Семочка не відбувся. Порошенко не став спілкуватися з представником ОГП і залишив будівлю ДБР.

“Насправді був план вручити Порошенку повідомлення про підозру. Щойно ми з колегами зайшли до кабінету слідчого, ще до того, як розпочався допит, до нас підійшов співробітник Офісу генпрокурора, до речі, не назвавши свої повноваження… і спробував вручити підозру. Оскільки це не було згідно із законом і процедурою, ми відмовилися спілкуватися з цією людиною, і зараз Петро Порошенко залишив приміщення ДБР”, — сказав Новіков на виході з ДБР.

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM