Канадські лікарі провели 12-годинну операцію з відновлення носа хлопчику, після важкого електроопіку

70262432_3114283611921442_8750227233957740544_n
70262432_3114283611921442_8750227233957740544_n

Нещодавно, 30 жовтня, у львівській лікарні відбулася низка подій, які увійшли у її історію. Завдяки Канадсько-українській хірургічній освітній місії у лікарні працювала команда канадських лікарів під керівництвом проф. Олега Антонишина (Oleh Antonyshyn), яка вже неодноразово допомагала українським військовим у Києві й Одесі, щоразу залишаючи по собі якнайкращі відгуки українських лікарів та вдячних вилікуваних пацієнтів. Про деталі співпраці і проведені роботи розповів заступник головного лікаря з хірургічної роботи Комунальної 8-ої міської клінічної лікарні Ігор Стояновський.

Лікар розповів, про здійснення однієї з надскладних пластичних операцій по реконструкції носа у 16-річного пацієнта, який зазнав важких травм.

"Одна із операцій, яка тривала з 9:00 до 21:00 запам’ятається назавжди не лише лікарям нашої лікарні, але й колегам із інших клінік Львова й України, які спостерігали за її перебігом через відеотрансляцію з операційної. Це одномоментна комплексна реконструкція носа у 16-річного пацієнта, який зазнав електроопіку у віці двох років.

Під час однієї операції було висічено рубцеві масиви, вирівняно перегородку носа, відновлено прохідність носових ходів, наново із реберного хряща пацієнта створено хрящовий каркас носа, взято вільний шкірно-фасціальний клапоть на променевій артерії з передпліччя, перенесено його на обличчя для відновлення внутрішнього покриву носа, накладено 3 мікросудинні анастомози, після чого виконано пластику зовнішнього носа ротаційним клаптем із чола. Впродовж тривалої операції тричі мінявся склад хірургічної бригади, кожна з яких виконувала свій етап втручання, і лише лікарі анестезіологи — Романна Мерза та її канадський колега Пол Славченко, як ангели-охоронці, ні на мить не відходили від пацієнта. Ця співпраця показала що в наших умовах можна виконувати складні реконструкції, надихнула багатьох молодих лікарів на освоєння нових методів, зокрема мікрохірургії", — розповів Ігор Стояновський.



До операції було відібрано 5 пацієнтів із складними післяопіковими дефектами обличчя та кистей. Вони відбувалися одночасно у двох операційних об’єднаними бригадами канадських і українських хірургів.

У складі команди лікарів були одні із найкращих фахівців у пластичній і реконструктивній хірургії Медичного Центру Здоров’я і Науки міста Саннібрук (Канада), які у свій вільний час приїхали до України щоб допомогти українським військовим у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону та пацієнтам нашої лікарні.

Це керівник місії, проф. Олег Антонишин, відомий у світі пластичний щелепно-лицевий хірург, та його співпрацівники: Tara Lynn Teshima, фахівці у мікрохірургії Danny Enepekides та Kevin Higgins, Josh Deserres. У складі команди був хірург світової слави, фахівець у хірургії кисті, який першим у Канаді здійснив трансплантацію руки — Steven J McCabe.

Лікар також додав, що операційний мікроскоп, який минулого місяця для лікарні придбало УОЗ міста Львова і з допомогою якого здійснювалося втручання, за словами хірурга Кевіна Хіггінса нічим не гірший від його мікроскопа у Канаді.

varta1.com.ua: Новини