Невігластво і вишиватництво: чиновник гостро відреагував на будівництво Хресної дороги на горі Піп Іван

102413095_2648094092176720_3953886052278514061_o
102413095_2648094092176720_3953886052278514061_o

Будівництво Хресної дороги на горі Піп Іван викликало неоднозначну реакцію в суспільстві. Соцмережі вибухнули мемами, на яких славнозвісна обсерваторія зображена з церковними куполами, а науковці збирають підписи, щоб попередити втручання в унікальну екосистему.




[caption id=«attachment_198683» align=«alignnone» width=«491»] Меми в мережі на тему будівництва Хресної дороги на горі Піп Іван[/caption]

Категорично проти цього проєкту висловився  і начальник відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму і інвестицій Івано-Франківської ОДА Віталій Передерко, пише «Щоденний Львів».






Чиновник закликав ініціаторів ідеї прийняти мудре рішення та відмовитися від цього задуму.

«Місяць минув після скандалу на Львівщині, як маємо своє. Офіційно заявляю я категорично проти того, щоб паплюжити Карпати отаким невігласним вишиватництвом. Мені дуже соромно, що наша гордість — наш Піп Іван (Попіван) — може бути знищена недолугими ідеями псевдохристиян.

Не руйнуйте природне середовище, там де тисячі років була цивілізація — цивілізація наших далеких і близьких предків. Кожній епосі притаманні свої цінності і не нам судити, які покоління були ближчими до Бога.

Чорна гора і обсерваторія на ній — це наш туристичний бренд, не варто піддаватись на популістські пропозиції окремих малолюдей. Ігор Цепенда, прошу Вас прийняти мудре рішення», — написав Віталій Передерко.

Нагадаємо, на сторінці обсерваторії «Білий слон», яка розташована на горі Піп Іван, з’явилося повідомлення про початок будівництва Хресної дороги.

«Від підніжжя гори Піп Іван (Чорногірський) до самої її вершини наступного тижня розпочинається спорудження екуменічної Хресної дороги зі стаціями. Урочисте відкриття та освячення Хресної дороги представниками всіх християнських конфесій заплановано на 14 серпня. Вона буде найдовша та найскладніша з усіх існуючих.

Стації у вигляді камінних бриль у зріст людини із вмонтованими у них таблицями відображатимуть останні моменти життя Ісуса Христа на його шляху до Голгофи.

Ідея створення екуменічної Хресної дороги, яка має стати однією із нових туристичних перлин Прикарпаття, належить Прикарпатському національному університету імені Василя Стефаника, який разом із Варшавським університетом нині відбудовує Обсерваторію на горі Піп Іван», — йдеться у повідомленні.

Також українські науковці, у тому числі біологи, екологи, правники, краєзнавці та інші, звернулись до Блаженнійшого Святослава з вимогою недопущення пошкодження унікальних екосистем високогір’я Чорногори (Піп Іван).

«Звертаємось до Вас як до Глави Української Греко-Католицької Церкви та наслідника Митрополита Андрея на митрополичому престолі у зв’язку із гострою небезпекою для унікальних екосистем високогір’я Карпатського національного природного парку та необхідності Вашого якнайшвидшого реагування на неї!» — йдеться у зверненні.

Для довідки: гора Піп Іван — одна з найвищих вершин Українських Карпат (2020,5 м). Розташована на південно-східному кінці головного хребта масиву Чорногора, на межі Івано-Франківської та Закарпатської областей.


varta1.com.ua: Новини