Озера на Панаса Сотника та Величковського: у Львові хочуть відновити відомі водойми

Опубліковано 4 Червня 2020 о 18:59

Голова екологічної комісії Львівської міської ради Ірина Оршак ініціює відновлення кількох водних об’єктів у Львові. Це озера на вул. Панаса Сотника та на вул. Величковського.

Як повідомила Ірина Оршак, на своїй сторінці у “Facebook”, сьогодні спільно із колегою Ігорем Зінкевичем, представниками Шевченківської РА, «Львівводоканалом» провели обстеження водойм.

«На території біля озер на Панаса Сотника і Величковського я пропоную облаштувати зони для рекреації львів’ян. За моєї ініціативи, на першому озері торік вже провели гідрогеологію. Цього року маємо гроші на виготовлення проєкту благоустрою водойми і прилеглої території», — розповіла депутатка.

За її словами, першочергове завдання — привести озеро в гарний вигляд і зберегти природні флору і фауну. Тож експерти обстежать водойму щодо скидання нечистот і стоків з житлових будинків. Також треба виготовити детальний план території, прилеглої до водойми.

Окрім того, сьогодні обстежили джерело біля озера Стосіка — то воно є крайнім переможцем щорічного конкурсу благоустрою джерел у Львові, який кілька років тому ініціювала Ірина Оршак.

«Архітектори підготують попередній ескіз, Шевченківська РА — замовить хім-бак аналіз, а управління земресурсів визначить статус земельної ділянки. Моя мета незмінна — щороку львів’яни повинні отримати нове гарне джерело. А наші водойми із запущених місць мають стати красивими і безпечними місцями для відпочинку», — каже Ірина Оршак.

«Я повністю підтримую такі екологічні задуми. Наприклад, дослідження показали, що озеро на Сотника «живе», воно наповнюється джерельною водою. І місто не має нехтувати такими природніми дарами. Вони мають приносити користь львів’янам», — додав Ігор Зінкевич.

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM