У Києві на Майдані відбувається акція “Ні капітуляції” (фото)

Кілька тисяч людей вийшли на акцію на Майдан у Києві, протестуючи проти погодження Україною “Формули Штайнмаєра”. Про це пише “ВВС”.

Учасники акції виступають проти будь-яких дій влади, спрямованих, на їхню думку, на капітуляцію і здачу національних інтересів України, до яких вони зараховують, у тому числі реалізацію “формули Штайнмайера”, надання “особливого статусу” для Донбасу, відведення українських військ від лінії розмежування.

Люди тримають у руках прапори України, плакати з написами “Ні капітуляції”, “Ні амністії”, “Слуга виходь, народ прийшов”. Люди продовжують прибувати, повідомляє кореспондент “ВВС News Україна”, з місця події.

Акція проходить мирно, на Майдані відбувається концерт. Схожі акції під спільною назвою “Ні капітуляції” зараз відбуваються в Одесі, Львові, Харкові та Дніпрі.

Акції протесту проти “Формули Штайнмаєра” тривають в Україні з 2 жовтня. Люди збиралися у Києві, Львові, Харкові, Маріуполі, Дніпрі, Одесі, Запоріжжі.

Під час протестів президента Володимира Зеленського звинувачували у зраді національних інтересів і капітуляції перед Росією.

Про узгодження “формули Штайнмаєра” Володимир Зеленський повідомив 1 жовтня, на брифінгу у Києві. Він запевнив, що це рішення не призведе до послаблення позицій України.

“Формула Штайнмаєра — це схвалення тимчасового закону про особливий статус Донбасу, який починає діяти на постійній основі після публікації звіту ОБСЄ, що вибори відбулися за демократичними стандартами”, — пояснив Зеленський.

Проведення демократичних виборів, запевнив Зеленський, автоматично означає, що з Донбасу будуть виведені війська.

“Немає жодної зради. Ми не можемо розкривати усіх подробиць переговорів, але я гарантую, що все нормально. Для мене особисто, як і для всіх наших депутатів, є червоні лінії, які ми не переступимо”, — говорив про формулу лідер фракції “Слуга народу” Давид Арахамія.

Арахамія пояснив, що узгодження “формули” — “це технічний крок, щоб перейти із мінського формату в інший формат, нормандський”.

Проте із такими оцінками чинної влади згодні не всі. Критики нагадують, що на узгодженні “формули” тривалий час наполягала Росія, і це, на їхню думку, не є випадковістю.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!