У Львові «Веселий автобус» повезе митись безхатьок

Сьогодні, 8 листопада, відбудеться третій організований захід з надання комплексу санітарно-гігієнічних та інших супутніх послуг бездомним людям у «Домі милосердя», що на вулиці Мазепи, 48. Безхатьки, традиційно, зможуть помитися, отримати чистий одяг, засоби гігієни, поїсти, а також отримати консультацію юриста, психолога, медичного та соціального працівника. Про це інформують у пресслужбі міськради.

«Веселий автобус» виїде з центру міста о 12 год. Під час засідання виконавчого комітету міський голова Львова подякував за таку ініціативу та запропонував розширити її, аби усі охочі змогли отримати такі послуги.

«Сьогодні о 12 год виїжджають безхатьки і ми будемо мати на вул. Грінченка санітарно-гігієнічні процедури, є всі служби — медичні працівники, психологи, соціальні працівники, перукарі. Ми щоразу удосконалюємся. Після цих послуг буде обід», — розповіла Галина Слічна, заступниця міського голови з гуманітарних питань

«Хочу подякувати пані Слічній, бо третій раз вона системно організовує роботу миття безхатьків. Це вже третій раз. Думаю, що вони будуть вдячні. Але нам важливо охоплювати більше локацій, щоб усі могли отримати таку послугу. Пропоную, щоб соціальні служби більше працювали і більше людей залучали», — прокоментував міський голова Львова Андрій Садовий.

Інформацію про можливість скористатись цією послугою серед безпритульних розповсюджують працівники управління соціального захисту, Львівського центру соціальних служб, спільно із працівниками Центру обліку та нічного перебування бездомних, які періодично відвідують місця організованого харчування бездомних, а також місця їхнього скупчення. Однак, Львівська міська рада також звертається до усіх небайдужих львів’ян із проханням поширювати цю інформацію серед безхатьків.

Загалом концепція, яку свого часу напрацювало місто, передбачає системну допомогу таким людям. Адже люди, які не мають помешкання, щодня можуть помитися, отримати чистий одяг та їжу, а також пройти первинний медичний огляд чи отримати допомогу фахівців у Центрі обліку та нічного перебування бездомних осіб на вул. Кирилівській, 3а (бічна Шевченка), та у «Домі милосердя» на вул. Мазепи, 48.

До слова, в місті можна помитися в таких місцях:

— у Центрі обліку та нічного перебування бездомних осіб, що на вул. Кирилівська, 3а (бічна Шевченка), тел.: 233-10-49. В установі також працює відділення нічного перебування, в якому безхатьки можуть залишитися на нічліг, отримати теплий одяг, санітарно-гігієнічні послуги, послуги з реєстрації, а також першу медичну допомогу.

— у «Домі милосердя», що на вул. Мазепи, 48, Релігійної Місії «Карітас-Спес» Львівської Архідієцезії Римо-Католицької Церкви, яким опікується Згромадження Братів Альбертинців, з якими місто співпрацює.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!