У підтоплених районах прогнозують можливий спалах кишкових інфекцій (фото)

Найближчим часом на заході України можливий спалах кишкових інфекцій, через підтоплення значної території, внаслідок опадів. Про це повідомив екс-заступник голови Державної санітарно-епідеміологічної служби України, передає “УНН”.

“Як останній головний санітарний лікар держави інформую про високу ймовірність виникнення найближчим часом спалаху кишкових інфекцій — зокрема, ротовірусної та гепатиту А на підтоплених територіях західного регіону, як це сталося в Ізмаїлі Одеської області у 2016 році. На сьогодні цьому сприяє відсутність протиепідемічного захисту населення, внаслідок знищення дезінфекційних та протиепідемічних служб, а також занедбання інфекційних лікарень”, — зазначив Протас.

Фото: “УНН”

За його словами, лише чверть сіл в Україні має централізоване водопостачання, а централізоване водовідведення організоване лише в окремих населених пунктах, тож більшість українців у сільській місцевості користується шахтами колодязів і вигрібними ямами, що не гарантує їм епідемічної безпеки, а навпаки, стає джерелом поширення епідемічних хвороб на підтоплених територіях.
Лікар зазначив, що в країні щороку реєструється понад 100 тис випадків кишкових інфекцій.

Фото: ДСНС

При цьому він додав, що Україна продовжує бути в епіцентрі стихійних лих, які спричинені, у тому числі, незаконними вирубками лісів у Карпатах.

Нагадаємо, що сьогодні, 31 травня, за інформацією басейнового управління водних ресурсів річок Західного Бугу та Сяну Державного агентства водних ресурсів України зафіксовано підтоплення територій, станом на 15:00 год. 

У Жидачівському районі:
• внаслідок сильних дощів та підняття ґрунтових вод місцевим стоком підтоплено 7 га с/г угідь біля с. Колодруби, Миколаївського району;
• у результаті інтенсивних опадів та різких підйомів рівнів води в річках відбувся вихід води з берегів Ходорівського ставу, у результаті чого підтоплено 34 присадибних ділянки та 2 будинків в м. Ходорів, Жидачівського району. Даний став знаходиться на балансі Ходорівської ОТГ.
В Сокальському районі:
• водами р. Рата (р. Рата — р. Західний Буг) у с. Межиріччя, Сокальського району, підтоплено 5 присадибних ділянок.

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM