У центрі Львова жорстоко побили музиканта та поета (фото)

У ніч на понеділок, 26 липня, на проспекті Свободи, у центральній частині міста Львова, група невідомих молодих людей побила поета Сергія Савіна та музиканта Максима Вербу. Про це, посилаючись на допис постраждалих, пише видання “Діло”.

За словами Сергія Савіна, біля пам’ятника Шевченка група з п’яти невідомих молодиків, віком близько 20–25 років, скоїли напад із застосуванням газового балончика, внаслідок якого він отримав хімічні опіки першого ступеня. Також хлопцям розбили обличчя та нанесли удари по голові. У Сергія сильно постраждав ніс.

“Група молодиків за нами спостерігала ще коли я читав вірші на Площі ринок. І з камер відеонагляду було видно, як за нами стежили. І ходили за нашими слідами.  Між нами і нападниками не було жодного діалогу. Жодної розмови. Жодного слова. Що просто обурює, бо причин силового і сльозогінного втручання — 0 цілих, 0 десятих. Тобто просто знайте, в нашій країні в центрі міста до тебе можуть підійти, залити тобі очі газовим балончиком і почати з усієї сили бити, так що кров омила львівську вулицю…”, — розповідає Сергій Савін.

“Чому я вважаю, що це треба знати вам. Бо підозрюю, що напад скоєний через дискримінацію. Бо єдине, що могли почути злочинці, це нашу з Максимом приватну розмову, де я його поетично назвав “КОХАНИЙ ДРУГ” (і це моя справа, і мої слова, яких я не цураюся!), і тільки через це, молодики могли собі нафантазувати, що ми належимо до ЛГБТ-спільноти. (Що абсолютно, врешті, нікого не стосується). Я не збирався публічно висловлювати підтримку геям і лесбійкам, але від сьогодні зрозумів, що навіть якби ми були геями, все одно, це недопустимо, щоб якесь печерне гівно неосвічене тебе “пиздило” до кровотеч у серці того міста, яке несе культуру по всій країні. За цю ніч ми підійняли на ноги всю львівську поліцію. Пройшли всі медичні обстеження. Написали купу заяв у Личаківському відділку поліції, де дочекалися о 8-ій ранку іншу групу поліціянтів, з якими пройшли всю нічну кровотечну дорогу. Чому ми все це зробили? Щоб завтра хтось не опинився на нашому місці”, — додав чоловік.

Постраждалий поет впевнений, що причиною нападу на них стала саме дискримінація.

“Я впевнений, що це саме така дискримінація. Бо в нього, бачте, волосся в білий колір пофарбоване, а я чоловіка називаю “КОХАНИЙ ДРУГ”. Бог бачить, воювання за права ЛГБТ — не моя тема. Я ще за мову не відвоював, але від сьогодні я ще й боротимусь за права гомосексуалів. І всіх інших. Від завтра вивчатиму законодавчі норми і як це все діє по території світу. Бог бачить, я чистий націоналіст, викладач нашої мови, нашої літератури, і я не маю нічого до гомосексуальних впливів, написавши поетичну книжку, де в кожному вірші простежується бажання, любов, хотіння жінки і жінок. Але, курва, не можна просто з нічого бити людей до крові. Не можна. Бо ми живемо не в печері. І маємо правоохоронну систему. Суди. Державу”, — написав Сергій Савін у “Facebook”.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!