Українські кораблі, впродовж 30 годин, мають бути повернуті Росією

Росія сьогодні може віддати Україні захоплені торік буксир та два українські бронекатери. 24 моряки, які тоді потрапили у полон, повернулися додому на початку вересня, і лише зараз, напередодні “нормандської зустрічі”, Росія вирішила повернути захоплені кораблі «Бердянськ», «Нікополь» та «Яни Капу», йдеться у сюжеті “ТСН”.

Згідно автоматичної системи спостереження буксири «Титан» та «Гайдамака», які мають доправити в Одеський порт захоплені українські кораблі, нині перебувають на місці, де має відбутися передача. Ще одне пошуково-рятувальне судно «Сапфір» з ночі стоїть неподалік порту Ялта.

Нагадаємо, вчора зранку з керченського порту росіяни відбуксирували два українські бронекатери та буксир «Яни Капу». Усі судна мають зустрітися в керченській протоці. Напередодні з посиланням на прикордонне відомство Росії повідомлялося, що повернення українських кораблів має відбутися сьогодні або зранку, або ближче до опівдня. Після цього «Титан» та «Гайдамака» почнуть буксирувати українські кораблі в бік Одеси.

За інформацією фахівців, цей процес може тривати до 30 годин, тож бронекатери та буксир «Яни Капу» можна буде побачимо в цій акваторії не раніше вівторка.

Як стверджують джерела видання, саме зараз триває документальне оформлення процесу повернення захоплених кораблів. За інформацією командуючого ВМС України, передача суден триває по плану.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!