За пропаганду комуністичного режиму: черкащанину загрожує п’ять років в’язниці

Черкаською місцевою прокуратурою оголошено підозру чоловіку за фактом поширення комуністичної, нацистської символіки та пропаганди комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів (ч. 1 ст. 436-1 КК України). Про це повідомили у пресслужбі обласної прокуратури.

Як встановвило слідство, чоловік перебуваючи за місцем проживання, за допомогою власного ноутбуку впродовж 2019–2020 років здійснював поширення матеріалів, які містять символіку та пропаганду комуністичного тоталітарного режиму через соціальну мережу «Однокласники».

Згідно висновку експерта Київського науково-дослідного інституту судових експертиз за результатами проведення судової лінгвістичної (семантико-текстуальної) експертизи у кримінальному провадженні встановлено, що у текстових матеріалах скріншотів інтернет сторінок користувача соціальної мережі «Однокласники» міститься пропаганда комуністичного та націонал-оціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів.

Санкція статті карається обмеженням волі на термін до 5 років або позбавленням волі на той самий термін, з конфіскацією майна або без такої.

Відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину й не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!