На позачерговому засіданні виконкому повідомили рішення щодо зруйнованої фрески “Океану” (фото)

Опубліковано 19 Липня 2019 о 13:16

Сьогодні, 19 липня, відбулось позачергове засідання виконкому Львівської міської ради щодо знищеної мозаїки колишнього магазину «Океан». Про результат засідання повідомив депутат львівської міської ради, Ігор Зінкевич, який, власне, вчора і повідомив  про факт руйнування фрески.

“Отже, щодо знищення мозаїки колишнього магазину “Океан”, по вул. В. Великого, — рішеня виконкому таке: мер міста Львова, Андрій Садовий сказав, що забудовник понесе покарання за знищення і має вибачитися перед громадою”, — повідомив з місця проведення виконкому Ігор Зінкевич.

Фото: засідання виконкому ЛМР

Нагадаємо, що забудовником є компанія “Ріел-Естейт-Груп”.

Фото: ЛМР

“У мерії стоять на своєму, що під час реконструкції забудовник мав залишити полотно з мозаїкою. ДАБІ заявило на позачерговому засіданні виконкому, що є всі підстави для анульювання дозволу забудівельнику. Приватний архітектор від забудовника заявив, що в документах, які прошли всі інстанції, є вказано, про перенесення мозаїки і вони її планували відновити — тобто вони мають її перенести. Маючи 3-D фото її відновлять, про автентичність навіть не говориться…”, — додав депутат.

Нагадаємо, що 3-D скан опублікували12 червня, задовго, до знесення стіни.

Представники з університету сказали коротко — це акт вандалізму відносно пам’ятки. А ця фреска — це мистецька пам’ятка і ми її втратили.

“Я особисто вимагаю показати де саме забудовник зберігає цю мозаїку. Обіцяли показати громаді!! А чи є що показувати???” — додав Ігор Зінкевич.

Нагадаємо, мозаїка створив Володимир Патик — представник Галицької школи живопису, один з найвидатніших постатей в українському малярстві другої половини 20 століття.

Також додамо, що художник, Остап Патик, син художника Володимира Патик, автора рооти запросив журналістів, представників влади та архітекторів о 15:00 год., на прес-конференцію у “Press Club Lviv”, який знаходиться по пр. Шевченка, 11 (другий поверх).

Усі оперативні новини на нашому Telegram-каналі Приєднуйся!

 

 

СТЕЖТЕ ЗА ОПЕРАТИВНИМИ НОВИНАМИ У TELEGRAM ТА INSTAGRAM