Небезпека обірваного проводу лінії електропередач: прості правила безпеки рятують життя

67811242_2912512528763821_7392237344662749184_n
67811242_2912512528763821_7392237344662749184_n

З наближенням осені та несприятливих погодніх умов, не зайвим є нагадати про техніку безпеки при обриві чм падінні електричного проводу на землю. Сильний вітер, дощ та гроза, можуть спричинити пошкодження повітряних ліній електропередач.


Щоб уникнути нещасних випадків ураження електричним струмом, необхідно суворо дотримуватись основних правил безпеки. Про це застерігають в управлінні з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Львівської міської ради. Також про небезпеку обірваного проводу лінії електропередачі нагадують в ПрАТ «Львівобленерго».


При обриві й падінні проводу на землю електричний струм продовжує розтікатися у землі (за умови, якщо ЛЕП не була відключена). Відомо, що земля є провідником електричного струму і тому стає ніби продовженням проводу лінії електропередачі. Тоді струм розтікається у вигляді півсфери від обірваного краю електропроводу утворюючи невидиму «електричну калюжу». При цьому вся поверхня землі, що знаходиться в точці розтікання, отримує певний потенціал, який зменшується в міру віддалення від точки дотику проводу із землею.
Безпечним є віддалення від місця обриву на 8 м на відкритій місцевості і на 4 м — у приміщенні.
Але просто здолати таку відстань Вам не вдасться. 




Якщо людина опинилася близько біля обірваного дроту, вона попадає під дію електричного струму вже тоді, коли її ноги торкаються двох точок землі, що мають різні електричні потенціали. Так виникає крокова напруга, виходити з зони якої потрібно «гусячим кроком»: не відриваючи ступні одна від одної і від землі пересуватися дрібними ковзаючими кроками. Таким чином, при ходьбі обидві ноги будуть знаходитися практично в одній точці з одним електричним потенціалом і напруги між ними не виникне.

Що таке крокова напруга і чим вона небезпечна
Отже, крокова напруга — це різниця потенціалів між двома точками в зоні розтікання електричного струму, які знаходяться на відстані одного кроку. Чим ширший крок — тим більша різниця потенціалів і тим ймовірніше ураження електричним струмом.
 Величина крокової напруги також залежить від:
— відстані людини від точки розтікання струму на землю;
— стану та властивостей взуття;
— величини питомого опору ґрунту.

Людина може зрозуміти, що знаходиться під дією крокової напруги, коли відчуває пощипування, затерпання чи інший дискомфорт, який раніше не відчувала, у своїх ногах. У такій ситуації (а також в ситуації коли просто побачили обірваний електропровід) бігти НЕ МОЖНА! Тому, що при кроковій напрузі струм, який проходить від однієї ноги до другої, скорочує м’язи на ногах і людина від нестерпної болі може впасти. У разі падіння збільшується відстань між точками дотику до землі, що веде до більш небезпечного шляху проходження струму через тіло людини (рука–нога).


Зокрема:
— не наближайтеся до обірваних проводів повітряних ліній електропередач — це може бути смертельно-небезпечно;
—  будьте особливо уважні на вулиці, біля будинків під час сильного вітру, дощу, коли найчастіше можливе пошкодження проводів повітряних ліній електропередач;
—  попереджайте інших і роз’яснюйте дітям про небезпеку ураження електричним струмом при їхньому наближенні до проводів повітряних ліній електропередач;
— не дозволяйте неповнолітнім дітям самостійно проводити збирання ягід, черешень, вишень, яблук і т. д. там, де проходять повітряні лінії електропередач, та самі будьте обережні.

Якщо Ви помітили повалені стовпи, обрив, або провисання проводів повітряних ліній електропередач:
— не торкайтеся до проводів повітряних ліній електропередач;
— не підходьте до обірваних проводів повітряних ліній електропередач ближче, ніж на 8 метрів;
— негайно повідомте про обірвані проводи в диспетчерську службу Львівських міських електричних мереж ПрАТ «Львівобленерго», або у службу порятунку;
— за можливості — стежте за обірваним проводом повітряних ліній електропередач до приїзду електромонтерів Львівські міські електричні мережі ПрАТ «Львівобленерго».

Телефон диспетчерської служби Львівських міських електричних мереж ПрАТ «Львівобленерго»: 0-800-50-15-68.

Телефон аварійно-диспетчерської служби ЛКП «Львівсвітло»: 255-46-37.

Телефон служби порятунку: «112».

varta1.com.ua: Новини